Młodzi naukowcy ze Żłobka Misiek na imprezie plenerowej pod okiem inżynierów z AGH pn. „Wyspa Skarbów- maluch buduje i konstruuje”

Rozpoczęcie warsztatów z robotyki z wykorzystanie klocków LEGO Gigant w oparciu o doświadczenia z warsztatów przy monitorze interaktywnym.
W pierwszej kolejności wykwalifikowani instruktorzy pokazują różne pomysły budowy robotów, następnie dzieci tworzą nieskończoną ilość autorskich projektów, tworzonych konstrukcji wg własnych inwencji twórczych. Opiekunowie bawią się razem z dziećmi w strojach BOB BUDOWNICZY.

Rozwijanie kreatywności dzieci, nauka logicznego myślenia i rozwiązywania problemów, nauka sukcesywnego pokonywania trudności, ćwiczenia nabytych sprawności. (patrz galeria)