Akademia Rodzica

Akademia Rodzica to propozycja dla rodziców i opiekunów chcących świadomie uczestniczyć w procesie dorastania swojego dziecka. W ramach Akademii psychologowie rozwojowi, psychoterapeuci oraz trenerzy, prowadzą warsztaty mające na celu dostarczenie Państwu metod i narzędzi pomocnych w codziennych relacjach z dzieckiem oraz w odkrywaniu jego potencjału.

Zajęcia Akademii pomagają w zrozumieniu zjawisk i procesów występujących na poszczególnych etapach rozwoju dziecka oraz ułatwiają analizę i modyfikację zachowań.

Szczególnie polecamy warsztaty poświęcone zagadnieniu adaptacji dzieci w nowym środowisku. Zapraszamy Rodziców na cykl zajęć ze specjalistami, którzy w ramach wykładów i warsztatów pomagają oswajać się z przedszkolem. Udzielają wskazówek dotyczących radzenia sobie z trudnymi emocjami pojawiającymi u dzieci i u Rodziców, a także przygotowania dziecka do rozpoczęcia przedszkolnej przygody. Odpowiadają na pytania Rodziców, rozwiewają ich wątpliwości. Nasze doświadczenie wskazuje, że wiedza na temat przebiegu adaptacji oraz kontakt ze specjalistami w sposób istotny wpływają na przebieg tego procesu, zmniejszając stres zarówno Rodziców, jak i dzieci.