UROCZYSTY DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI W NASZYM PRZEDSZKOLU

Dzień Dobry Polsko!
Dziś masz swoje święto,
przyjmij teraz od nas życzenia,
choć w życiu ciągle coś się zmienia,
bądź zawsze dla nas spokojnym domem.

Niezwykle uroczysty moment wprowadzenia pocztu sztandarowego przez Związek Sądecki Strzelec Organizacji Społeczno – Wychowawczej Jednostki 20/06 Nowy Sącz, zainaugurował obchody Dnia Niepodległości.

Odśpiewanie hymnu Polski.

W pantonimie pt. „Rozbiór Polski” dzieci wcielają się w role:

1. Biało-czerwonej flagi i mapy Polski
  2. Trzech zaborców, którzy szarpią mapę Polski, rozrywają ją i zabierają każdy swoją część. (rozerwanie mapy symbolizuje rozbiory Polski).
  3. Żołnierzy którzy wkraczają na scenę i atakują zaborców odbierając im fragmenty rozerwanej mapy Polski i ponownie z sukcesami składają ją w całość co jest symbolem odzyskania przez Polskę niepodległości.
  4. Narrator: Czym jest wolność, wie ten kto ją stracił, ten kto przeżył niewole i śmierć widział swoich braci. Dzięki uporowi i wytrwałej walce wielu pokoleń Polaków Polska odzyskuje niepodległość.

Dzieci zaśpiewały pieśń patriotyczną „Jestem Polką i Polakiem”

Po zakończeniu części artystycznej dzieci obejrzały film edukacyjny pt. Polskie Symbole Narodowe-Polak Mały”, który przybliżył dzieciom znaczenie symboli narodowych i przybliżył historię Polski.

Mamy nadzieje, że ten dzień zapadnie w pamięci naszych „małych patriotów”.
Słowem i piosenką dzieci Miśka uczciły Święto Niepodległości.