„Jestem widzem, jestem aktorem”

Strona dostosowana jest dla potrzeb osób niedowidzących i niewidomych.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU – 27 marzec.

Tego dnia bawiliśmy się „Jestem widzem, jestem aktorem”- przedszkolny przegląd teatralny:

  • „Czar teatru” – prezentacja multimedialna

Dzieci MIŚKA wcieliły się w role aktorskie w przedstawieniach teatralnych:

  • „Kaczka dziwaczka”
  • „Pippi Långstrump (Pippi pończoszanka)”
  • „Smok wawelski-historia zmieniona”
Dzieci brały również udział w:
  • teatrzyku kukiełkowym pt. „Smok wawelski”
  • tetrze cieni pt. „Czerwony Kapturek”

Rozumiejąc ogromną rolę edukacji teatralnej dla rozwoju dziecka już od najmłodszych lat wprowadzamy i proponujemy w codziennych zabawach i zajęciach różne małe formy sceniczne, są to zabawy naśladowcze, zabawy z elementami dramy i pantomimy, inscenizowanie wierszy i piosenek czy naśladowanie wybranej postaci z bajki. Przedszkolny przegląd teatralny utrzymany był w tonie zabawy a dla naszych żłobkowiczów i przedszkolaków był niezwykłym przeżyciem i świetną okazją do doświadczania i wyrażania sztuki.