DZIECI Z PRZEDSZKOLA MISIEK W MIĘDZYNARODOWYM PROJEKCIE EDUKACYJNYM UNICEF „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA”

Strona dostosowana jest dla potrzeb osób niedowidzących i niewidomych.

W ramach zajęć z psychologiem przedszkolnym, dzieci z Niepublicznego Przedszkola MISIEK z zerówki będą miały okazję uczestniczyć w „Podróży przez wszystkie kontynenty”, która zakończy się przygotowaniem charytatywnych laleczek wspólnie z rodzicami/rodzeństwem/dziadkami/opiekunami w przedszkolu. Laleczki szyte przez dzieci z zerówki mają za zadanie uratować życie dzieci w najbiedniejszych regionach świata. Dlatego będą one wystawione na specjalnie zorganizowanej przedszkolnej imprezie „Dniu Wszystkich Kolorów Świata”. Wydarzenie to będzie niezwykłą okazją do obejrzenia wystawy zaprojektowanych przez dzieci laleczek i niecodzienną wyprawą przez kontynenty. Tego dnia zaproszone osoby będą mogły zaopiekować się wybraną przez siebie laleczką, przekazując darowiznę w wysokości minimum 10 złotych.

Dodatkowo przedszkole będzie mogło wziąć udział w konkursie na „najbardziej oryginalną laleczkę”- wolno zgłosić tylko jedno zdjęcie laleczki w danym przedszkolu. Nagrodą w konkursie jest wizyta Ambasadora Dobrej Woli UNICEF Majki Jeżowskiej i koncert zorganizowany na terenie placówki. Projekt rozpocznie się 29 listopada 2018 roku i potrwa do 15 marca 2019 r.

Cel projektu:

  • Kształtowanie wśród dzieci postawy tolerancji, szacunku i otwartości na inne kultury
  • Pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne
  • Poznanie problemów dzieci z krajów rozwijających się
  • Zebranie środków na ratowanie najbardziej potrzebujących dzieci
  • Oswajanie dzieci z odmiennością narodową i kulturową oraz przełamywanie stereotypów o kolorze skóry