Dziecięcy RDN

Dzieci MIŚKA stworzyły reportaż pt.„Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy” który bierze udział w konkursie pt. „Dziecięcy RDN” organizowanym przez Radio RDN Nowy Sącz, Regionalną Telewizję Kablową, kino Helios w Nowym Sączu oraz Owoc Łącki – Sądecka Grupa Producentów Owoców i Warzyw.

Celem konkursu jest zapoznanie dzieci z pracą w radiu i telewizji, sztuką reportażu, a także rozwijanie kreatywności, ciekawości otaczającą rzeczywistością.
Zadaniem przedszkolaków było przygotowanie materiału telewizyjno-radiowego, polegającego na przeprowadzeniu
wywiadu lub reportażu na temat: zdrowego odżywiania i żywienia.
Stworzyliśmy ten reportaż na podstawie prowadzonego w Przedszkolu MISIEK projektu edukacyjnego „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”.

Dla dzieci główną wartością projektu była możliwość pracy zespołowej, dzięki czemu można wzajemnie kontrolować swoje pomysły. Oczywiście ważny jest efekt warsztatów ale jeszcze ważniejszy sam proces twórczy, podczas którego dzieci mogły wykazać się kreatywnością inspirowaną własną wyobraźnią, Ściśle określony termin realizacji projektu zdopingował też grupę do wypracowania własnego planu zadań i konsekwencji ich realizacji.

Walczymy o główną nagrodę.
21 czerwca zostanie zorganizowana Dziecięca Gala RDN w kinie Helios, podczas której zostanie wyłonione zwycięskie przedszkole.

Organizatorzy przesunęli datę rozstrzygnięcia konkursu na wrzesień 2016.