Gdzie jesteś Misiu?

Strona dostosowana jest dla potrzeb osób niedowidzących i niewidomych.

GDZIE JESTEŚ MISIU!!??……………….

Ulubieniec z dzieciństwa i przyjaciel wielu wspólnych tajemnic obchodzi dziś swoje Święto!!

Bawimy się w MIŚKU w towarzystwie swoich przyjaciół w Oddziałach Nowy Sącz i Żeleźnikowa

Dlaczego dzieci potrzebują misia!?…..

Na czym polega ten fenomen i co sprawia że pluszowe misie stają się dla nas czymś więcej niż tylko kolejną zabawką.

Wyjątkowej więzi, która łączy maluchy z ich ulubioną maskotką, postanowili przyjrzeć się Specjaliści. Wyniki ich badań opublikowane zostały w 2000 roku w prestiżowym „Journal of Consulting and Clinical Psychology”, dowodzą one niezbicie iż dzieci, które podczas wizyty u lekarza przytulają się do swojego pluszowego misia przeżywają mniejszy stres, niż maluchy poddawane badaniom bez obecności swoich ukochanych, mięciutkich przyjaciół!…..

Miśki angażowane są więc do roli pierwszej psychologicznej apteczki, zawsze spieszą na ratunek, ułatwiają dziecku radzenie sobie ze stresem, uspakajają, wyciszają, pomagają zasnąć i zapewniają poczucie bezpieczeństwa.

Pluszaki stają się pierwszymi powiernikami dziecięcych sekretów,ułatwiając maluchom w przyszłości budowanie więzi międzyludzkich oraz wyrażania emocji.

Przyjaźń dziecka z jego ukochanym misiem nie kończy się wraz z upływem lat.

Niemal 35 % dorosłych przyznaje, że wciąż sypia z ukochaną maskotką z dzieciństwa i co ciekawe podkreślają że pełni w ich życiu niezwykle ważną rolę!……

Tak mój misiek jest ze mną ! I tyle lat nie wychodzi z mojego łóżka!!!…..

Bardzo dziękujemy Sandinkowi- Maskotce z Galerii Sandecja. To było fantastyczne spotkanie w ramach współpracy! I to była fantastyczna wspólna zabawa z maskotką Sandecji!!!

Dyrektor Przedszkoli i Żłobków MISIEK

Krystyna Gurba