GRATULACJE !!! DYPLOMY MAŁEGO RATOWNIKA UROCZYŚCIE ROZDANE W WARSZTATACH PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

Strona dostosowana jest dla potrzeb osób niedowidzących i niewidomych.

W ramach współpracy z Instytutem Zdrowia PWSZ w Nowym Sączu studenci prowadzą cykliczne zajęcia z dziećmi Przedszkola pn. Udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Celem jest zdobycie przez dzieci wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych, jak również w miarę możliwości udzielenie poszkodowanemu pierwszej pomocy.Przedszkolna i szkolna podstawa programowa gwarantuje minimum wiedzy z zakresu bezpieczeństwa oraz udzielania pomocy. W Przedszkolu Misiek poszerzamy tą wiedzę i uczymy się praktycznie. To dzieci i młodzież najczęściej podejmują się udzielania pierwszej pomocy. Potwierdzają to lekarze i ratownicy medyczni, którzy po wezwaniu dojeżdżają na miejsce wypadku. Mamy nadzieję, że prowadzone warsztaty pozwolą dzieciom zaznajomić się z problematyką udzielania pierwszej pomocy i gotowości jej niesienia.