I LOVE YOU TOO……

Strona dostosowana jest dla potrzeb osób niedowidzących i niewidomych.

CZY WYJDZIESZ ZA MNIE?! I PIERWSZE MIŁOŚCI W PRZEDSZKOLU!?…

W Dniu Zakochanych ze swoją dziewczyną, ze swoim chłopakiem, sympatią, kolegą, koleżanką, popcornem i colą/sokiem na seansie filmowym w Kinie Helios.

Czy przeżycie prawdziwej miłości w wieku kilku lat jest w ogóle możliwe!? ……Ależ tak!

Czy zabraniać kochać ……Ależ nie!!!

Co robić gdy przedszkolak mówi o pierwszej miłości

Przede wszystkim należy pamiętać aby do tego tematu podchodzić poważnie, dlatego nie wolno wyśmiewać, negować czy bagatelizować uczuć przedszkolaka. jeśli będziemy wyśmiewać zakochane dziecko, może ono uznać, że emocje które odczuwa są czymś złym i należy się ich wstydzić.

Dziecko ma prawo się zakochać, bez względu na to czy ma 3 czy 7 lat, należy okazać mu wsparcie i zrozumienie

Niezwykle istotną rolę odgrywają rozmowy o emocjach, uczuciach już z kilkuletnimi dziećmi.

Maria Szarf w Książce „Być rodzicem- to takie proste” opisuje pierwsze miłości:

„6 letni Olek zakochany i tym razem absolutnie nie chodziło o jakąś przelotną fascynację, przygodę czy przypadkowy romans, których przeżył kilka w przeciągu ostatnich 2 lat. Zakochał się naprawdę, na zabój i bez pamięci(….) Co Ci się dzisiaj śniło? Agatka. O czym myślisz ?o Agatce. Co chciałbyś dostać od Mikołaja Agatkę(…) Mieszkała w tym samym bloku i miała przynajmniej dziesięciu innych adoratorów(…) Agatka nie wyglądała na zdziwioną ani poruszoną, a w jej spojrzeniu dostrzegłam coś na kształt dumy, że jest rozchwytywana” (…)…..

„Marysia w wieku 4 lat chodziła o rok starszym kolegą. Jasiek imponował jej tym, że miał psa, umiał budować zadaszane domki z klocków i był świetnym mężem podczas zabawy w dom/nawet prasował i opiekował się dzieckiem-lalką. Pewnego dnia oświadczył rodzicom że ma zamiar się ożenić i co było istotne –do ślubu chce jechać samochodem dziadka. Miłość wygasła kiedy Jasiek poszedł do pierwszej klasy”

Wielu z nas wspominając Przedszkole przypomina sobie swoją pierwszą miłość!

Wspomnienia są tak intensywne, że dziś po wielu latach jesteśmy w stanie przywołać sobie w co nasz obiekt westchnień chodził ubrany, jak pachniał, w co lubił się bawić!

Porozmawiajmy/zachęcam do dzielenia się w komentarzach najpiękniejszymi Wspomnieniami!!!

Ach (…) Pierwsza Moja Wielka Miłość – Szkoła Podstawowa!!! Hmmmm, Boże jak ja go kochałam…. Teraz choć nie jesteśmy razem, żyjemy w różnych krajach, kontaktujemy się, pozdrawiając się, a uczucie we wspomnieniach jest dalej to pierwsze i gorące…..Adamie Pozdrawiam Cię Serdecznie!

Bo Pierwsza Miłość jest Niezapomniana!?….

Czy Macie ze sobą kontakt !

A może Pierwsza Miłość trwa do dzisiaj !?

Bo Pierwsze Doświadczenia są Najpiękniejsze!?…..

Bo Uczucia nie można powstrzymać!?….

Bo to się Zwykle tak zaczyna!?….

Pięknej Miłości Wszystkim !

Dyrektor Przedszkoli i Żłobków MISIEK Krystyna Gurba

Piotr Cugowski „Kto Nie kochał…”