Inauguracja Nowego Roku Szkolnego 2017-2018

Strona dostosowana jest dla potrzeb osób niedowidzących i niewidomych.

W DNIU 25 PAŹDZIERNIKA 2017 R. O GODZ.14:00 UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 Z PRZYJĘCIEM NOWYCH DZIECI DO SPOŁECZNOŚCI PRZEDSZKOLNEJ POPRZEZ UROCZYSTE WRĘCZENIE TARCZY PRZEDSZKOLA JAKO SYMBOLU IDENTYFIKACJI Z PRZEDSZKOLEM. MIŚKI POPROWADZIŁY CAŁĄ UROCZYSTOŚĆ I WSPIERAŁY NOWO PRZYJĘTE DZIECI.

W UROCZYSTYM PRZEMÓWIENIU DYREKTOR PODKREŚLIŁA KLUCZOWE ZNACZENIE EDUKACJI PRZEDSZKOLNEJ – „Edukacja dziecka w wieku przedszkolnym jest kluczowa”. Całe dzieciństwo czyli od narodzin do 10 roku życia to zaledwie 1/10 naszego życia, a wczesne dzieciństwo obejmujące pierwsze 6 lat życia to tylko 6%! Te 6% ma jednak znaczenie kluczowe, to fundament, podstawa, bagaż na całe życie.

Cytat: Prof. dr hab. Anna Izabela Brzezińska, Zakład Psychologii Socjologii i Wspomagania Rozwoju Dzieci, Członek Komitetu Psychologii PAN

Budujemy Fundament:
Ciekawość świata – To otwartość na zdobywanie nowych wiadomości , przekonanie, że poznanie świata może być fascynującą przygodą, to także motywacja do uczenia się.
Poczucie własnej wartości – To pewność siebie, przekonanie, że mi się uda, że potrafię pokonać trudności, bo już wiele razy je pokonałem, że nie uwierzę jeśli ktoś mi powie ” znowu sobie nie poradziłeś” i będę próbować dalej.
Samodzielność – To przekonanie, że trzeba umieć liczyć na siebie, szukać rozwiązań, robić błędy, i je naprawiać, podejmować decyzję i ponosić za nie odpowiedzialność.
Umiejętność Współdziałania – To przekonanie, że więcej osiągnie się w grupie, niż w pojedynkę, że to frajda robić coś razem, że z kolegami zawsze trzeba i można się dogadać, że słowo jest skuteczniejsze, niż krzyk czy pięść.
Umiejętności Językowe – Bogaty zasób słownictwa i sprawne posługiwanie się literacką polszczyzną zdecydowanie ułatwiają start szkolny.
Koncentracja słuchanie i zapamiętywanie – Bez wytrenowania tych umiejętności dzieci gorzej radzą sobie w szkol. W pierwszych klasach podstawówki nie ma już czasu, ani możliwości, żeby te umiejętności uzupełnić.

Dyrektor złożyła także życzenia wszystkim dzieciom – Samych sukcesów na pierwszym i kolejnych etapach edukacji. A hymn „Gaudemus Igitur” który rozpoczął Inauguracje niech rozbrzmiewa w Waszych umysłach i prowadzi Was z sukcesami do wymarzonych, wybranych wyższych uczelni. Powodzenia!

Serdecznie dziękujemy Rodzicom i wszystkim gościom za udział w uroczystości.