Inauguracja Nowego Roku Szkolnego 2021/2022 wraz z Przyjęciem Nowych Przedszkolaków do Społeczności Przedszkolnej MIŚKA

Strona dostosowana jest dla potrzeb osób niedowidzących i niewidomych.

Uroczyste Wręczenie Tarczy Przedszkola, jako Symbolu Identyfikacji z Przedszkolem.

Przedszkolaki zaskoczyły swoich starszych kolegów i koleżanki wystawioną sztuką teatralną pt. „Wilk i Koźlątka” Braci Grimm „Nie mamy słów dla aktorów i nauczycieli! Brawa”

Nasza Dyrektor w przemówieniu serdecznie powitała Wszystkich Przedszkolaków: „Ogromne Gratulacje i Brawa dla Nowych Kolegów i Koleżanek!!! Nie mamy słów dla aktorów i nauczycieli! Brawa! Brawa!

Zaczynamy Nowy Rok Szkolny Pełni Energii!

Brawo Dzieci Zaczynacie Fantastyczną Przedszkolną Przygodę w MIŚKU”

Dyrektor podkreśla kluczowe znaczenie edukacji przedszkolnej i odpowiedzialności Przedszkola za efektywne przygotowanie dzieci do dojrzałości szkolnej. Wspomniała prof. dr hab. Annę Izabelę Brzezińską

„Całe dzieciństwo czyli od narodzin do 10 roku życia to zaledwie 1/10 naszego życia, a wczesne dzieciństwo obejmujące pierwsze 5 lat życia to tylko 5%! Te 5% ma jednak znaczenie kluczowe, to fundament, podstawa, bagaż na całe życie.

Budujemy Fundament

– Ciekawość Świata – To otwartość na zdobywanie nowych wiadomości , przekonanie, że poznanie świata może być fascynującą przygodą, to także motywacja do uczenia się.

-Poczucie Własnej Wartości – To pewność siebie, przekonanie, że mi się uda, że potrafię pokonać trudności, bo już wiele razy je pokonałem, że nie uwierzę jeśli ktoś mi powie ” znowu sobie nie poradziłeś” i będę próbować dalej.

-Samodzielność – To przekonanie, że trzeba umieć liczyć na siebie, szukać rozwiązań, robić błędy, i je naprawiać, podejmować decyzję i ponosić za nie odpowiedzialność.

-Umiejętność Współdziałania – To przekonanie, że więcej osiągnie się w grupie, niż w pojedynkę, że to frajda robić coś razem, że z kolegami zawsze trzeba i można się dogadać, że słowo jest skuteczniejsze, niż krzyk czy pięść.

-Umiejętności Językowe – Bogaty zasób słownictwa i sprawne posługiwanie się literacką polszczyzną zdecydowanie ułatwiają start szkolny.

-Koncentracja Słuchanie i Zapamiętywanie – Bez wytrenowania tych umiejętności dzieci gorzej radzą sobie w szkole. W pierwszych klasach podstawówki nie ma już czasu, ani możliwości, żeby te umiejętności uzupełnić……….”

Wspólnie Życzmy Sobie Udanego Roku Szkolnego Pełnego Aktywności

i Sukcesów Dydaktyczno-Wychowawczych!

Serdecznie Dziękujemy Sympatykom MIŚKA za Życzenia ……

Dyrektor Przedszkoli i Żłobków Misiek Krystyna Gurba