MISIEK W PROJEKTACH EDUKACYJNYCH PROWADZONYCH PRZEZ PSYCHOLOGA PRZEDSZKOLNEGO

Strona dostosowana jest dla potrzeb osób niedowidzących i niewidomych.

ROZBUDZAJĄC AKTYWNOŚĆ DZIECKA, ZAPEWNIAJĄC POZYTYWNĄ MOTYWACJĘ DO PODEJMOWANIA ZADAŃ A TYM SAMYM ROZWIJAJĄC WIARĘ WE WŁASNE SIŁY I MOŻLIWOŚCI.

PROJEKT NR 1: MIĘDZYNARODOWY PROJEKT FAST HEROES- MARZEC 2021

Kampania Bohaterowie Załogi FAST wykorzystuje entuzjazm dzieci do nauki i dzielenia się informacjami, aby zwiększyć świadomość w zakresie odpowiedniego postępowania ratującego życie najbliższych i potrzeby szybkiego działania (szczególnie uwzględniając dziadków), ale także rozwijająca empatię u dzieci, pokazująca im, w jakich codziennych sytuacjach ktoś może potrzebować ich pomocy.

Wspólnie możemy uratować świat- „Małymi krokami Superbohaterów”

Przedszkolna i szkolna kampania Bohaterowie Załogi FAST została opracowana przez Wydział Polityki Edukacyjnej i Społecznej Uniwersytetu Macedońskiego, a jej realizacja jest możliwa dzięki wsparciu Inicjatywy Angels. Organizacja The Lions Club International jest oficjalnym partnerem wdrożeniowym kampanii.

 

*Dodatkowo podejmiemy oficjalną próbę ustanowienia rekordu świata- REKORDU GUINNESSA, aby wesprzeć globalne wdrożenie Międzynarodowego Projektu FAST HEROES i realizację Ważnej Misji. Celem będzie stworzenie największego internetowego albumu zdjęć osób noszących maski superbohaterów- każde zdjęcie ma być niepowtarzalne.

 

PROJEKT NR 2: DZIECIĘCE KŁAMSTWA- KWIECIEŃ 2021

Projekt w oparciu o zabawę, dyskusję i książki Silvia Serreli „Lena. Ile waży kłamstwo?”, Nele Moost „Mały kruk. Czy warto kłamać?- Czyli o tym, że prawda zawsze wychodzi na jaw” oraz Thierry Robberecht „Wielkie wstrętne kłamstwo”.

Nawet niewielkie kłamstwo może ciążyć na sercu niczym olbrzymi głaz/ olbrzymi kamień.

Będą to zajęcia, które uświadomią dzieciom, że czasem każde dziecko robi coś, czego nie powinno, a niekiedy strach przed konsekwencjami popełnionego czynu prowokuje do wyparcia się wszystkiego. Nie chcąc przyznać się do winy, obarczamy winą inne osoby. Jednakże ta sytuacja powoduje, że dręczą nas wyrzuty sumienia, przez co bywamy zmęczeni i coraz gorzej się czujemy. Na domiar złego, przeszkadza nam to w codziennej zabawie.

Dzieci odkryją, że mimo niewłaściwego postępowania i obawy przed przyznaniem się do winy, trzeba naprawić wyrządzone krzywdy, a jedyną słuszną decyzją jest wyjawienie prawdy.

PROJEKT NR 3: POKONAĆ STRACH- MAJ 2021

Projekt w oparciu o książki Nele Moost „Mały kruk. Strach ma wielkie oczy.- Czyli o tym, że każdy czasem się boi”, Paulette Bourgeois „Franklin boi się ciemności”, Paulette Bourgeois „Franklin boi się burzy”, Julia Śniarowska „Już się nie boję. Bajki terapeutyczne dla przedszkolaków”, Elżbieta Zubrzycka „O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów”, Agnieszka Pawłowska „Wilczek Leon- odwaga i uważność”, Hannah Anne „Już się nie boję ciemności”, Rachel Bright „Koala, który się trzymał”, Carme Dolz „Otulający kocyk”, Magdalena Gruca „Przygody Fenka. Strach”.

Podczas zajęć dzieci dowiedzą się na temat tego, że strach jest ważny i potrzebny, że spotyka każdego z nas i nie ma powodu, by się go wstydzić. Wcale nie musi być naszym wrogiem – wręcz przeciwnie, może mobilizować do działania. A na odczuwanie strachu wpływ mają nasze myśli. Gdy czegoś się boimy, to zachodzą także różne zmiany w naszym ciele.

Dzieci dowiedzą się też, że prawdziwą siłą nie jest nie posiadanie strachów (bo każdy się czegoś boi), tylko umiejętność poradzenia sobie z nimi.

Projekty prowadzi Psycholog we współpracy z Wychowawcami, Nauczycielami oraz Rodzicami/ Prawnymi Opiekunami Dzieci.