MISIEK WE WSPÓŁPRACY Z SĄDECKĄ BIBLIOTEKĄ PUBLICZNĄ IM.JÓZEFA SZUJSKIEGO W NOWYM SĄCZU ODDZIAŁ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY W PROJEKCIE ”MAŁA KSIĄŻKA WIELKI CZŁOWIEK”📖📚📚

Strona dostosowana jest dla potrzeb osób niedowidzących i niewidomych.

W dniu 4 listopada Sadecka Biblioteka Publiczna gościła w MIŚKU.👍👏👏👏

Najmłodsi Czytelnicy wraz z Rodzicami zapisywali się do Sądeckiej Biblioteki i otrzymali Kartę Biblioteczną i  Karty Małego Czytelnika/każdy czytelnik MIŚKA ma już wstęp do Biblioteki i  wyboru książki!

„Pozwól dziecku samodzielnie  dokonać wyboru książki,nawet jeśli wydaje się nietrafiony/jeśli będzie to książka wybrana przez dziecko,to z pewnością chętnie po nią sięgnie po powrocie do domu.

Przeczytajcie wspólnie wypożyczoną książkę .Postaraj się poświęcić czas całkowicie na wspólne czytanie. Odłóż telefon,wyłącz radio/telewizor. Spraw by ten czas był wyjątkowy i tylko Wasz. Niech wspólne czytanie stanie się rytuałem,z którego oboje będziecie czerpać wielką przyjemność.

Oddajcie książkę do biblioteki w terminie i wypożyczcie kolejne.

Pamiętaj o zabraniu Karty Małego Czytelnika i pozwól maluchowi przykleić na nim naklejkę. Po uzbieraniu 10 naklejek Twoje dziecko otrzyma imienny dyplom. To potwierdzenie nie tylko aktywności czytelniczej,ale także Waszych wspólnych przygód z książką”.

Był też czas by Pani Bibliotekarka zaprosiła dzieci do Biblioteki!..Z fascynacją opowiadała dzieciom o swoim zawodzie i odpowiadała na zadawane przewrotne pytania najmłodszych czytelników ”Czy warto czytać”……..Bardzo dziękujemy Pani Bibliotekarce za piękną lekcję czytelniczą! Tak!..dzieci MIŚKA znają odpowiedź!…. 👏👏👏😃😃😃

Pani Bibliotekarka z nasza Dyrektorką wspólnie  przeczytały bajkę pt”Czarownica Czesia”Valerie Thomas i Korky Paul. Książka opowiada zabawną historię Czarownicy Czesi i jej kota. Z początku cały jej dom ,podobnie jak kot jest czarny, stąd biorą się zabawne nieporozumienia. Za pomocą  magii Czesia próbuje uszczęśliwić swojego zwierzaka,co nie zawsze się udaje. Bardzo wartościowa książka o zmianach w życiu i wspólnym rozwiązywaniu problemów!….👍👍👍❤

Nasza Dyrektorka podkreślała!…

To takie Piękne Oddać Się Przyjemności Czytania!…☺😊😊..🤔.📚📚📚…

I zwiedzamy Cały Świat…poznajemy bohaterów książek,ich niesamowite historie i miejsca ,w których żyją! bo książki są magiczne! czytanie jest fascynującą przygodą każdego dnia!

Z większą empatią i zrozumieniem patrzysz na otaczający  Świat,🌍🌎🌏❤🤔🤨☺😍

Poszerzasz zasób słownictwa/bogaty zasób słownictwa i sprawne posługiwanie się literacką polszczyzną zdecydowanie ułatwią Ci start szkolny.

To bardzo dobra nauka koncentracji,pamięci,zapamiętania,poszerzasz swoją wiedzę i odpowiadasz na kluczowe pytania!🤗😃

To pewne !!!książki to przyjaciele! których możesz wszędzie ze sobą zabrać i produktywnie spędzić z nimi czas!.Czytajcie!,czytajcie!,czytajcie! bo czytanie kształtuje na całe życie nawyk czytania i pogłębianie wiedzy. 🤔🤔🤔🎉🎉🎉

Tak ! miłość do książek jest prezentem na Całe Życie!💝💝💝

Wszystkim Aktywności Czytelniczej!!!……..🤔🤓🥳

Czytanie z pewnością też ułatwia zasypianie,muszę się Wam przyznać ,książka utula mnie do snu każdego wieczoru!!!…☺😊😄😆🤣😂😴

Wszystkich Czytelników tych Małych i tych już Wytrawnych! Pozdrawiamy Gorąco!….😊😚😄

Dyrektor Przedszkoli i Żłobków MISIEK Krystyna Gurba