Projekt edukacyjny „Leśni przyjaciele zimową porą” zakończony

Strona dostosowana jest dla potrzeb osób niedowidzących i niewidomych.

ZAKOŃCZENIE PROJEKTU SPOTKANIEM Z EKSPERTEM LASU PANIĄ LEŚNICZY AGNIESZKĄ BAKAŁA W NASZYM PRZEDSZKOLU

Cd. edukacji o lesie:

Dzięki tym zajęciom dzieci poszerzyły wiadomości o lesie i jego mieszkańcach w bardzo ciekawej prelekcji przypomnieliśmy sobie jak należy szanować i dbać o środowisko leśne aby zawsze mogło nas zachwycać. Pani leśniczy przybliżyła nam wiedzę na temat mieszkańców lasu, słuchaliśmy z zainteresowaniem wspaniałych opowieści o życiu i zwyczajach naszych leśnych przyjaciół, bardzo dużo rozmawialiśmy o zwierzętach. Dowiedzieliśmy się np. dlaczego nie warto bać się wilków i jak myśliwi liczą lata rogaczom. Poznaliśmy odgłosy zwierząt leśnych i mogliśmy podziwiać eksponaty: poroża, futra oraz szkielety zwierząt. W zajęciach plastycznych dzieci rozpoznawały rodzaje śladów pozostawianych przez różną zwierzynę leśną. Dzieci aktywnie uczestniczyły, odpowiadały na pytania gościa i miały okazję zadać pytania ekspertowi. Na zakończenie w utworze „Wiewióreczka mała” wspólnie zatańczyliśmy.

Dziękujemy serdecznie za bardzo ciekawą lekcję przyrody i do zobaczenia na ścieżce edukacyjnej w ramach zawartej współpracy.

ZAKOŃCZENIE PROJEKTU SPOTKANIEM Z EKSPERTEM LASU PANIĄ LEŚNICZY AGNIESZKĄ BAKAŁA W NASZYM PRZEDSZKOLU