Przedszkole Misiek w projekcie „ROZMAWIASZ POMAGASZ”

Strona dostosowana jest dla potrzeb osób niedowidzących i niewidomych.

Projekty „Poliglota” oraz „Inny, a jednak taki sam jak ja”, pozwalały przygotować dzieci z Niepublicznego Przedszkola MISIEK na spotkanie z LUDŹMI Z CAŁEGO ŚWIATA. Odwiedzili nas goście z AFRYKI, AZJI ORAZ EUROPY. (Projekty te nadal trwają- przed nami goście z Hiszpanii, Indonezji, Indii)

Misją projektu „Rozmawiasz-Pomagasz” jest nawiązywanie przyjaźni między dziećmi, głównie
z odległych krajów, dialog, wzrost zrozumienia, tolerancji i pokoju oraz wspieranie dzieł pomocy na całym świecie. Chcemy budzić potrzebę posiadania przyjaciół na każdym kontynencie i w każdym regionie, tak
w Europie, jak i w Afryce, Bliskim Wschodzie. Pragniemy, aby dzieci wyszły poza krąg najbliższych znajomych – z sąsiedztwa, przedszkola, grupy towarzyskiej, aby chciały poznawać ludzi, którzy są tak daleko i tak blisko. Rozmawiając – pomagasz.

Projekt rozpocznie się 28 marca 2018 roku i potrwa do końca czerwca 2018 roku.

Cele projektu:

  • Pokazanie jak wojna, ubóstwo czy brak dostępu do edukacji wpływa na życie dzieci na świecie.
  •  Kształtowanie wśród dzieci postawy zaangażowania społecznego, nawiązanie przyjaźni międzynarodowej ze szkołami i instytucjami w Afryce i na Bliskim Wschodzie.
  • Zebranie środków finansowych na realizację dzieł instytucji humanitarnych i społecznych, zarejestrowanych i współpracujących z Fundacją GoodNetwork, a dostępnych za pośrednictwem portalu www.goodnetwork.pl.
  • Dzieci ze starszej grupy będą miały okazję do spotkań online poprzez rozmowy, wymianę doświadczeń z rówieśnikami, ale również wspieranie i zbieranie środków na konkretne cele wskazane przez te dzieci.

Przeczytaj także Niepubliczne Przedszkole i Żłobek „Misiek” w Nowym Sączu przystąpiło do Międzynarodowego Projektu „Rozmawiasz – Pomagasz”. Przedszkole wspiera syryjskie dzieło Human Action for Syria.