ROK SZKOLNY 2019/2020 UWAŻAMY ZA OTWARTY!!!!

Strona dostosowana jest dla potrzeb osób niedowidzących i niewidomych.

W dniu 30 października 2019 r. o godz.14:00 odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2019/2020 z przyjęciem nowych dzieci do społeczności przedszkolnej poprzez uroczyste wręczenie tarczy przedszkola, jako symbolu identyfikacji z przedszkolem.

Aktorzy z przedszkola misiek uświetnili uroczystość przedstawieniem teatralnym pt. „kaczka dziwaczka” j. brzechwy a następnie w tańcu „Gangam style” uroczyście przyjęli dzieci do społeczności przedszkolnej.

Miśki wspierały nowo przyjęte dzieci.

w uroczystym przemówieniu dyrektor podkreśliła kluczowe znaczenie edukacji przedszkolnej.

Edukacja dziecka w wieku przedszkolnym jest kluczowa

Całe dzieciństwo czyli od narodzin do 10 roku życia to zaledwie 1/10 naszego życia, a wczesne dzieciństwo obejmujące pierwsze 6 lat życia to tylko 6%! Te 6% ma jednak znaczenie kluczowe, to fundament, podstawa, bagaż na całe życie.”

Cytat: Prof. dr hab. Anna Izabela Brzezińska, Zakład Psychologii Socjologii i Wspomagania Rozwoju Dzieci, Członek Komitetu Psychologii PAN

Budujemy Fundament:

Ciekawość świata – To otwartość na zdobywanie nowych wiadomości , przekonanie, że poznanie świata może być fascynującą przygodą, to także motywacja do uczenia się.

Poczucie własnej wartości – To pewność siebie, przekonanie, że mi się uda, że potrafię pokonać trudności, bo już wiele razy je pokonałem, że nie uwierzę jeśli ktoś mi powie ” znowu sobie nie poradziłeś” i będę próbować dalej.

Samodzielność – To przekonanie, że trzeba umieć liczyć na siebie, szukać rozwiązań, robić błędy, i je naprawiać, podejmować decyzję i ponosić za nie odpowiedzialność.

Umiejętność Współdziałania – To przekonanie, że więcej osiągnie się w grupie, niż w pojedynkę, że to frajda robić coś razem, że z kolegami zawsze trzeba i można się dogadać, że słowo jest skuteczniejsze, niż krzyk czy pięść.

Umiejętności Językowe – Bogaty zasób słownictwa i sprawne posługiwanie się literacką polszczyzną zdecydowanie ułatwiają start szkolny.

Koncentracja słuchanie i zapamiętywanie – Bez wytrenowania tych umiejętności dzieci gorzej radzą sobie w szkol. W pierwszych klasach podstawówki nie ma już czasu, ani możliwości, żeby te umiejętności uzupełnić.”

Dyrektor złożyła życzenia wszystkim dzieciom: „ Samych sukcesów na pierwszym i kolejnych etapach edukacji. A hymn „Gaudemus Igitur” który rozpoczął Inauguracje niech rozbrzmiewa w Waszych umysłach i prowadzi Was z sukcesami do wymarzonych, wybranych wyższych uczelni. Powodzenia!!!”

Szanowni Państwo rozpoczęliśmy rok szkolny 2019/2020.

To bardzo ważny czas nie tylko dla dzieci ale i dla nas wszystkich. Nasza wspólna praca, zaangażowanie i wsparcie dziecka są kluczowe dla efektywności naszej wspólnej pracy. Życzmy sobie wspólnie udanego roku, pełnego sukcesów dydaktycznych i wychowawczych.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom i wszystkim gościom za udział w Uroczystości.