RZEDSZKOLE MISIEK WYGRYWA W PROJEKCIE “BĄDŹ EKO-FANEM”! MÓWIMY O SUKCESIE!

Strona dostosowana jest dla potrzeb osób niedowidzących i niewidomych.

PRZEDSZKOLE MISIEK WYGRYWA  W PROJEKCIE “BĄDŹ EKO-FANEM”!!!!! MÓWIMY O SUKCESIE!!!!

/JAKO JEDYNE PRZEDSZKOLE Z WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO/

WSPÓŁFINANSOWANEGO ZE ŚRODKÓW W RAMACH PROGRAMU FUNDUSZU INICJATYW OBYWATELSKICH POD PATRONATEM WITOLDA KOZŁOWSKIEGO – MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO.

W ramach projektu Bądź Eko Fanem 49 placówek oświatowych z terenu Województwa Małopolskiego wzięło udział w szeregu działań mających na celu podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej i kształtowanie postaw proekologicznych i prozdrowotnych wśród młodych mieszkańców Subregionu Sądeckiego.

Komisja wybrała trzy konkursowe prace.

W konkursie Czysta Rzeka zwycięzcami są:

  • Zespół Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu
  • Szkoła Podstawowa w Wilczycach
  • Niepubliczne Przedszkole i Żłobek Misiek w Nowym Sączu.

Nasze konkursowe prace w projekcie Bądź EkoFanem

w Filmie pt. „Bądź EkoFanem – Chmura Ekologiczna w Przedszkolu Misiek”

Bardzo ważne jest aby kształtowanie świadomości potrzeb ochrony środowiska i wyprowadzonych z niej zachowań miało początek już u najmłodszych dzieci, które są szczególne wrażliwe na otaczający ich świat. W przedszkolu Misiek zwracamy uwagę na te działania, które mają na celu ochronę przyrody.

Projekt dumnie zakończono POKAZEM MODY pn. EKOLOGIA JEST MODNA dzieci we współpracy z rodzicami wykonały ekostroje, które zaprezentowały na wybiegu w pokazie mody ekologicznej w Galerii Sandecja nasze Przedszkole otrzymało wyłączność na wystawienie pokazu mody, zależało nam bardzo by pokaz mody był z pięknym przesłaniem dla wszystkich od naszych dzieci

Konkurs „Czysta Rzeka” /zdjęcia z laboratorium w załączeniu/

W uzasadnieniu: Dzieci Miśka  z Walizką Eko Badacza podjęły się zbadania rzeki Poprad

Rzeka Poprad w opinii Badaczy Miśka jest rzeką względnie czystą na podstawie przeprowadzonych badań, odczynów wody /tabela do wiadomości komisji konkursowej/ Odczyn wody jest jednym z najważniejszych wskaźników określających możliwości i warunki życia biologicznego. Skupiliśmy się głównie na warunkach życia różnych gatunków ryb i zwierząt. Utrzymanie właściwego odczynu wody jest szczególnie ważne w okresie rozrodu i dla narybku (zbyt niskie pH może stać się przyczyną choroby kwasowej, zbyt wysokie choroby zasadowej) Ogólnie niewłaściwy poziom pH zwiększa podatność ryb na choroby, a także następuje zahamowanie wzrostu i obumieranie roślin. O wodzie i oczyszczaniu wody wiemy już bardzo dużo musimy dbać o to by do naszych mieszkań trafiała czysta woda. Jak to dobrze, że Sądeckie Wodociągi dbają o to żeby woda była czysta. Pamiętajmy jednak, że niezależnie od tego jak nowoczesne mamy oczyszczalnie o WODĘ TRZEBA DBAĆ!

Nie zanieczyszczajmy Jej więc, dbajmy o czystość rzek i ich brzegów. Dzieci Miśka systematycznie prowadzą akcję sprzątania brzegu Rzeki Poprad,nie zaprzestają prac systematycznego badania Rzeki Poprad.

RATUJMY WIĘC ŚRODOWISKO, RATUJMY SIEBIE WZAJEMNIE

Z Pozdrowieniami Dzieci Miśka