Spotkanie z przedstawicielem Specjalistycznego Ośrodka Szkolenia Psów.

Strona dostosowana jest dla potrzeb osób niedowidzących i niewidomych.

W ramach realizacji zadań w KONKURSIE „Bezpieczny przedszkolak, bezpieczne przedszkole” dzieci zostały zapoznane ze specyfiką pracy naszego gościa oraz odczytywaniem mowy ciała psa. Psy nie rodzą się z wiedzą i umiejętnością rozszyfrowywania naszych oczekiwań. Trzeba ich tego nauczyć.

W ramach projektu „Poznajemy wybrane zawody” zapraszamy rodziców- ekspertów do współpracy poprzez włączenie się w realizowany projekt. Na ten projekt odpowiedział rodzic przyjmując nasze zaproszenie. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego kontaktu z psem:

  • ZASADY POSTĘPOWANIA Z PSEM:TRAKTUJ PSA TAK, JAK CHCESZ BY TRAKTOWANO CIEBIE, NIE PODCHODŹ DO PSA BEZ PYTANIA, UNIKAJ WSZYSTKIEGO CO PIES MÓGŁBY ZROZUMIEĆ JAKO ZAGROŻENIE LUB ATAK, NIE PRZESZKADZAJ PSU W JEDZENIU, OSTROŻNIE BAW SIĘ Z PSEM, NIGDY NIE UCIEKAJ PRZED PSEM, NIGDY NIE ROZDZIELAJ BIJĄCYCH SIĘ PSÓW, BAW SIĘ Z PSEM TYLKO W OBECNOŚCI DOROSŁYCH, NIE MA DWÓCH TAKICH SAMYCH PSÓW, NIE ZBLIŻAJ SIĘ DO OBCYCH PSÓW:
  • Napotykane na ulicach miast, biegające swobodnie bez kagańców i smyczy psy wywołują u dzieci strach, czy nagle zwierzę nie stanie się agresywne i niebezpieczne. Jeszcze gorzej sytuacja wygląda z psami bezpańskimi.