Światowy Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej

Strona dostosowana jest dla potrzeb osób niedowidzących i niewidomych.

Z okazji Światowego Dnia Dokarmiania Zwierzyny Leśnej dzieci z Przedszkola MISIEK uczestniczyły w tygodniowym projekcie edukacyjnym pt. „Leśni przyjaciele zimową porą”

W dniu 24 lutego 2017r. gościliśmy w Lasach Starosądeckich na trasie edukacyjnej
Gaboń – Przehyba. Na trasie spotkaliśmy się z ekspertami lasów.
Celem projektu było uwrażliwianie dzieci na życie leśnych zwierząt zimową porą. Dzieci z zainteresowaniem słuchały i zadawały pytania – Co zimą dzieje się w lesie? – Jak zimę spędzają leśne zwierzęta – Jak radzą sobie ze zdobywaniem pokarmu? – Co zimą robią Leśnicy? Dzieci poznały wskazówki jak poprawnie dokarmiać zwierzęta leśnie, poznały listę naturalnych produktów, którymi żywią się zwierzęta, a także zwyczaje i potrzeby dokarmiania zwierząt. Warto odwiedzić las zimową porą i wybrać się na pieszą wycieczkę, to była fajna przygoda dla dzieci, nie cała przyroda zapadła w głęboki sen, świeciło nam słońce i przekonaliśmy się że w zimowym lesie jest naprawdę pięknie. Eksperci zapewnili nas że mimo zimy leśne zwierzęta mają się dobrze, zima jest naturalną porą dla leśnych zwierząt i za dokarmianie zwierząt odpowiedzialni są specjaliści leśni i myśliwi z kół łowieckich. Zastaliśmy pełne paśniki a dzieci z Miśka pozostawiły im smakołyki.