Święto Niepodległości 2016

Strona dostosowana jest dla potrzeb osób niedowidzących i niewidomych.

Tuż przed obchodami Święta Niepodległości w całym kraju, także przedszkolaki w Przedszkolu „Misiek” poznały historię drogi do wolności naszego państwa. Na zajęciach w grupach, dzieci poznawały nasze symbole i barwy narodowe i wzięły udział w zajęciach dotyczących historii naszego państwa. Tworzyły samodzielnie flagę Polski.
Następnie dzieci dowiedziały się o czasach gdy na naszej ziemi nie mogła rozbrzmiewać polska mowa i powiewać biało-czerwona flaga. Jak to trzy obce państwa dokonały rozbiorów naszego kraju i Polska na 123 lata zniknęła z mapy Europy. Przedszkolaki w skupieniu i z powagą wysłuchały całej historii. Poznały strój wojskowy oraz akcesoria.
Na zakończenie, pamiętając o zachowaniu należytej postawy, wspólnie odśpiewały Hymn Polski a także recytowały wiersz
pt. „Kto Ty jesteś? Polak mały. Jaki znak Twój?”, obejrzały prezentacje multimedialną „Jestem Polakiem”/ w pozornie dziecinnych rymowankach kryje się głębokie przesłanie.