W dniu 10 listopada 2016r. w ramach Projektów Edukacyjnych

Strona dostosowana jest dla potrzeb osób niedowidzących i niewidomych.

  • „Pomyśl o przyszłości” /w realizacji warsztaty teatralne-uczestniczyliśmy w spektaklu pt. „ŚNIEŻKA. HISTORIA ODWRÓCONA” w TEATRZE NOWYM, w spektaklu, jakiego jeszcze dzieci nie znały! Zupełnie inna wersja standardowej bajki, w której Lord Narcuz, Śnieżka, Rycerz Karol i nieszczęśliwa z braku miłości Królowa, narobiły niezłego zamieszania!!!
    Bajka oprócz aspektu humorystycznego, przekazała Widzom również wiele życiowych prawd – wciąż uczy, że warto walczyć o swoje „ja”, że na uczucia nigdy nie jest za późno, a wygląd nie jest w życiu najważniejszy, bo wartością człowieka jest jego dobre serce .
    Po spektaklu odbyły się warsztaty aktorskie, w których widzowie poznali szczegóły pracy aktora oraz etapy powstawania spektaklu. Wybrane z widowni, chętne dzieci: Ania, Alex i Karol oraz ciocia Marlenka miały możliwość wcielenia się w postaci z bajki: „Śnieżka. Historia odwrócona”. Nad przebiegiem warsztatów czuwali aktorzy Teatru Nowego. Oprócz wybranych do spektaklu osób, widownia brała czynny udział w warsztatach.
    Dzieci miały okazję poznać tajniki kunsztu aktorskiego.
  • W ramach projektu „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy” dzieci z Przedszkola MISIEK uczestniczyły w degustacji pieczywa w Piekarni „DANEK”. Mali piekarze w towarzystwie specjalistów poznawali etapy powstawania i wypiekania zdrowego, ziarnistego pieczywa, a na słodko rogalików które zostały poddane degustacji.