W OKRESIE OD 26-31 PAŹDZIERNIKA REALIZOWNY JEST W NASZYM PRZEDSZKOLU PROJEKT PT. „Rozmawiamy z dziećmi o śmierci (przy okazji omawiania polskich zwyczajów związanych ze świętem zmarłych-Wszystkich Świętych)”

Strona dostosowana jest dla potrzeb osób niedowidzących i niewidomych.

Pamiętajmy, rozmawiając z dziećmi o śmierci:
dajemy sobie prawo do odraczania odpowiedzi – jeśli czujemy, że na ten moment temat jest dla nas za trudny – oraz do niewiedzyczekamy na pytania i odpowiadamy krótko, konkretnie i na temat unikamy kłamstw.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem edukacyjnym wybitnego psychologa wychowania przedszkolnego Anny Kałuby – Korczak „Każdy kto się urodził kiedyś umrze”.

W ramach tego projektu:

  • dzieci odwiedzają pomnik bohaterów poległych w obronie ojczyzny zapalając znicze;
  • dzieci w dniu 31 października 2016 odwiedzają Gabinet Weterynaryjny w Nowym Sączu przy ul. Węgierskiej ( Temat: „ Przedszkolna żałoba”: Czas żegnania się ze zwierzątkiem-oznaki starzenia, choroby, umierania, radzenie sobie z emocjami, wzajemne pocieszanie, reakcje w sytuacji smutku, rozmowy, wspomnienia, zabawy w zwierzątka, rysowanie go, lepienie z plasteliny).