Wspólnie zapobiegamy chorobie próchnicowej zębów-„Dzieciństwo bez próchnicy”

Strona dostosowana jest dla potrzeb osób niedowidzących i niewidomych.

Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców.

W ramach projektu współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach programu współpracy z krajami członkowskimi Unii Europejskiej, współfinansowanie krajowe dla projektu zapewnił Minister Zdrowia w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie ze specjalistami stomatologi. Dzieci uczestniczyły w wykładzie dotyczącym podstawowych zasad higieny jamy ustnej:„Myśląc o przyszłości dziecka, warto zatroszczyć się o jego zęby od najmłodszych lat.”

Regularne wizyty u lekarza dentysty ułatwiają zdobycie akceptacji i zaufania małych pacjentów. To istotne ze względu na to, że w przyszłości będą wykonywane u nich profesjonalne zabiegi profilaktyczne a w sytuacjach kiedy okaże się to konieczne, także leczenie.