WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA – FAMILIJNE SZYCIE LALECZEK

Strona dostosowana jest dla potrzeb osób niedowidzących i niewidomych.

W naszym Przedszkolu w ramach projektu edukacyjnego „Wszystkie Kolory Świata” W dniu 07.02.2019r. w godzinach od 10.00 do 13.00 zapraszamy na spotkanie familijne by uszyć charytatywnie laleczki wspólnie z rodzicami/rodzeństwem/dziadkami/opiekunami w przedszkolu. Laleczki szyte w tej akcji przez dzieci z zerówki mają za zadanie uratować życie dzieci w najbiedniejszych regionach świata.

(Bardzo prosimy o zaopatrzenie się w potrzebne materiały do uszycia lalki)
czytaj:

W ramach zajęć z psychologiem przedszkolnym, dzieci z Niepublicznego Przedszkola MISIEK z zerówki będą miały okazję uczestniczyć w „Podróży przez wszystkie kontynenty”, która zakończy się przygotowaniem charytatywnych laleczek wspólnie z rodzicami/rodzeństwem/dziadkami/opiekunami w przedszkolu. Laleczki szyte przez dzieci z zerówki mają za zadanie uratować życie dzieci w najbiedniejszych regionach świata. Dlatego będą one wystawione na specjalnie zorganizowanej przedszkolnej imprezie „Dniu Wszystkich Kolorów Świata”. Wydarzenie to będzie niezwykłą okazją do obejrzenia wystawy zaprojektowanych przez dzieci laleczek i niecodzienną wyprawą przez kontynenty. Tego dnia zaproszone osoby będą mogły zaopiekować się wybraną przez siebie laleczką, przekazując darowiznę w wysokości minimum 10 złotych

Dodatkowo przedszkole będzie mogło wziąć udział w konkursie na „najbardziej oryginalną laleczkę”- wolno zgłosić tylko jedno zdjęcie laleczki w danym przedszkolu. Nagrodą w konkursie jest wizyta Ambasadora Dobrej Woli UNICEF Majki Jeżowskiej i koncert zorganizowany na terenie placówki. Projekt rozpocznie się 29 listopada 2018 roku i potrwa do 15 marca 2019 r.

Cel projektu:
• Kształtowanie wśród dzieci postawy tolerancji, szacunku i otwartości na inne kultury
• Pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne
• Poznanie problemów dzieci z krajów rozwijających się
• Zebranie środków na ratowanie najbardziej potrzebujących dzieci
• Oswajanie dzieci z odmiennością narodową i kulturową oraz przełamywanie stereotypów o kolorze skóry