Wycieczka w ramach projektu „Śladami historii i tradycji”

Strona dostosowana jest dla potrzeb osób niedowidzących i niewidomych.

W dniu 23.11. w ramach projektu „Śladami historii i tradycji” zwiedzaliśmy Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu, Korzystając z pięknej pogody robiliśmy obchód Miasteczka Galicyjskiego z przewodnikiem.

Miasteczko skupione jest wokół rynku, otoczonego przez różne punkty usługowe tj: gospoda galicyjska, antykwariat, sklep i warsztat rzemiosła artystycznego, galeria-pokazy twórczości artystów, apteka, gabinet dentystyczny, atelier fotografa i zegarmistrza, pracownia garncarza i drukarnia, remiza strażacka, dom krawca, cukiernia Lwowska, magiel i fryzjer, poczta z której nadaliśmy list do Świętego Mikołaja i oczywiście ratusz z charakterystyczną wieżą.

To ciekawa i atrakcyjna forma lekcji historii, ciekawe miejsce które z pewnością warto odwiedzić.

Uczestniczyliśmy następnie w warsztatach z garncarstwa tworzyliśmy cuda z gliny.