ZAPROSZENIE NA LICYTACJĘ

Strona dostosowana jest dla potrzeb osób niedowidzących i niewidomych.


„Zobaczysz, że pomaganie jest przyjemne i daje dużo radości”

ZAPROSZENIE NA LICYTACJĘ

21.02.2019r. w godz. od 16.00 do 17.00 w PRZEDSZKOLU MISIEK

W naszym Przedszkolu w ramach projektu edukacyjnego „Wszystkie Kolory Świata” w dniu 07.02.2019r. w godzinach od 10.00 do 13.00 odbyło się familijne, charytatywne szycie lalek.
Lalki zostaną wystawione na licytację w ogłoszonym „Dniu Wszystkich Kolorów Świata” 21.02.2019r. w godz. od 16.00 do 17.00
Dzieci z oddziału zerowego Przedszkola MISIEK z ogromnym zapałem zapraszają wszystkie zakłady pracy, instytucje, szkoły, przedszkola i osoby indywidualne, które pragną wesprzeć tą szlachetną akcję pomagając ratować życie dzieci z najbiedniejszych regionów świata.

Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane UNICEF na zakup szczepionek dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie.

Minimalna kwota wywoławcza wynosi 50 zł. (licytator poprowadzi całe wydarzenie)

ZAPRASZAMY SERDECZNIE

Dzieci MIŚKA

Dzieci z oddziału zerowego z Niepublicznego Przedszkola i Żłobka MISIEK ratują dzieci na świecie!

Niepubliczne Przedszkole i Żłobek MISIEK bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF Polska. Dzieci z naszego Przedszkola przygotowały szmaciane laleczki będące symbolem pomocy, jakiej udzielą najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.

„Wszystkie Kolory Świata” to akcja UNICEF, która już po raz piąty jest przeprowadzana
w polskich placówkach edukacyjnych. Ma na celu wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. W ramach akcji uczniowie własnoręcznie projektują i szyją szmaciane laleczki. Każda z nich będzie miała nadane imię i przypisany kraj, z którego pochodzi. Po zakończeniu pracy, w Przedszkolu odbędzie się ich wystawa. Na ten dzień dzieci zaproszą do szkoły rodziców, dziadków, opiekunów i społeczność lokalną. Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku, przekazując na ten cel darowiznę. Zebrane środki umożliwią zaszczepienie dzieci mieszkających w najbiedniejszych krajach świata, gdzie codziennie zagrażają im takie choroby jak gruźlica, odra, tężec czy polio. Projekt „Wszystkie Kolory Świata” wspiera Majka Jeżowska, Ambasadorka Dobrej Woli UNICEF.

Celem projektu jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury. Akcja ta uświadamia również, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, lecz także przyjemne, a dodatkowo pozwala na zebranie środków koniecznych do ratowania życia najbardziej potrzebujących dzieci.

Poprzednie cztery edycje akcji „Wszystkie Kolory Świata” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony szkół i przedszkoli. Dotychczas uczestniczyło w niej ponad 2,5 tysiąca placówek z całej Polski. Dzięki zaangażowaniu lokalnych społeczności, udało się pozyskać prawie 2,7 miliona złotych na ratowanie dzieci w Sierra Leone, Czadzie, Sudanie