Zakończenie projektów edukacyjnych

Zakończyliśmy projekty edukacyjne: „Edukacja ekonomiczna w przedszkolu” i „Dobro czyń cały rok”.

W podsumowaniu połączyliśmy oba projekty.
Stworzyliśmy plakat „GÓRA GROSZA” który nawiązywał do nauki oszczędzania.
Zebrane oszczędności dzieci przeznaczyły na zabawki dla czworonogów, które zakupiły wspólnie w Carrefur.

W dniu 12 maja odbyło się spotkanie z wolontariuszami i kierownictwem schroniska w Starym Sączu. Dzieci z uwagą słuchały prelekcji na temat funkcjonowania schroniska ale również niesienia bezwarunkowej pomocy bezdomnym zwierzętom.
Celem przy tej okazji jest uwrażliwienie dzieci na problemy i potrzeby zwierząt.
Dzieci przekazały ogromne ilości karmy i zabawek dla piesków.
Nadały imię jednemu z mieszkańców schroniska. Suczka otrzymała imię MISIA. Będziemy interesować się losem naszego pupilka. Trzymamy kciuki za znalezienie szczęśliwego, swojego domu.
Dziękujemy Serdecznie Rodzicom którzy wzięli udział w tej akcji.

Tego dnia spotkaliśmy się także z ekspertem lasów w Szkółce leśnej w Starym Sączu. Braliśmy udział w zajęciach edukacyjnych „Od nasionka do drzewa”.
Przy wspólnym ognisku rozmawialiśmy o Misi i przeżywaliśmy wspólnie ten dzień.