TO RADOSNY DZIEŃ, ALE Z POWAŻNYM PRZESŁANIEM

Strona dostosowana jest dla potrzeb osób niedowidzących i niewidomych.

DZIECI MIŚKA NA WYBIEGU W KOLORZE BLUE (KOLOR UNICEF) W MIĘDZYNARODOWYCH OBCHODACH 30 ROCZNICY KONWENCJI O PRAWACH DZIECKA.

„Pewnego dnia nie tak dawno, bo zaledwie 30 lat temu dorośli podjęli wspólną decyzję , że wszystkie dzieci ze względu na swój wiek i możliwości, potrzebują specjalnych praw, które zapewnią im warunki do prawidłowego rozwoju, ale też odpowiednią opiekę i ochronę. Przygotowali taki dokument, w którym zamieścili wszystkie prawa dziecka i nazwali je Konwencją o Prawach Dziecka..”

W tym dniu dołączyliśmy do dzieci na całym świecie, które jednoczą się. Wyjątkowym gościem była Pani Barbara Kalisz Społeczny Rzecznik Praw Dziecka, która podkreślała jak ważna jest edukacja dziecka o ich prawach.
Był to również wyjątkowy czas dla naszej Dyrektor, która z rąk Pani Rzecznik odebrała DYPLOM PRZYJACIELA DZIECKA ZA OKAZANĄ WRAŻLIWOŚĆ I TROSKĘ ORAZ SERDECZNĄ POMOC UDZIELANĄ

DZIECIOM I ICH RODZINOM

Pragniemy tą drogą również serdecznie pani Rzecznik podziękować, że w tym wyjątkowym dniu była z naszymi dziećmi.
Nauczyciele, wychowawcy odczytali Prawa Dziecka zawarte w Międzynarodowej Umowie „Konwencja o Prawach Dziecka” a uwieńczeniem tego spotkania były ciastka Miśki w kolorze blue z naszej kuchni.